رزمگاهیان خشمگین سراسر کشور خطاب به دادستان: دندانهایت را خرد خواهیم کرد . .

رزمگاهیان خشمگین سراسر کشور در اعتراض به حمله به رزمگاه کماندو ایران خطاب به دادستان: دندانهایت را خرد خواهیم کرد . .

رزمگاهیان خشمگین در شهرهای مختلف ایران، ضمن ابراز انزجار از حمله وحشیانه نیروهای نظامی و همراهی دستگاه های امنیتی و قضایی در تخریب ساختمانهای مرکز آموزش و دستگیری نیروهای کادر و مربیان، از دستگاه های مسئول خواستار پاسخ شدند و اعلان داشتند که در صورت عدم پاسخگویی دستگاه های ذیربط بزودی اقدامی تلافی جویانه را آغاز خواهند کرد. رزمگاهیان شامل جمع وسیعی از هواداران، مربیان و نیروهای ویژه در بیش از ده استان کشور، خطاب به دادستان بیان داشتند: دندانهایت را خرد خواهیم کرد .. 

خواسته جمع مذکور در پی حمله آبان ماه به مرکز آموزش رزمگاه کماندو ایران واقع در منطقه بالازیراب سوادکوه مازندران شکل گرفته است. شناخت رزمگاه کماندو ایران بدون آشنایی با بنیانگزار آن ممکن نیست.
یکیتا کیست؟

استاد عبدالحمید باقریان جمنانی. مردی که هواداران او را با نام "یکیتا" می شناسند و ورزشکاران رزمگاه او را "استاد" خطاب می کنند. بنیانگزار رزمگاه کماندو ایران، نخستین هنر ورزشی رزمی فرهنگی ایرانی.
 

بنیانگزار و مدیر تشکلی ورزشی که در مراحل گسترده تر شناخت، اعماق و ابعاد وسیع تری از جنبه های غیر ورزشی و عمدتا فرهنگی ان آشکار خواهد شد.
مرد ناپیدای رزمگاه و محبوب مربیان و نیروهای ویژه کماندو، مردی که نیروهای رزمی را "یار" خطاب می کند متولد 25 مرداد 1348 خورشیدی در محله قائمشهر می باشد.
سوابق حضور داوطلبانه اش در جنگ تحمیلی و نیز آثار باقی مانده از جانبازی شیمیایی و نیز شهادت برادرش شهید اسماعیل باقریان در سن 17 سالگی، از او در انظار عمومی چهره ای مورد احترام همگانی به نمایش گذاشته است
 

مردی که با وجود مقاومت های آشکار و دسیسه های پنهان دست اندرکاران تربیت بدنی شهرستان و استان و کشور و نیز نهادهای امنیتی و نظامی، همچنان بر سخن خویش پافشاری نموده است: ایران مهد هنرهای رزمی بوده است.
سخنی که پیش ازین در چهل مقاله در نشریه ورزشی جهان ورزش بچاپ رسید و مجموعه ای گسترده تر از مقالات مذکور بهمراه راهنمای شناخت رزمگاه کماندو ایران در سال 1389 بصورت کتابی تحت عنوان "داستان گمشده هنرهای رزمی" منتشر شد

 
تآکید بر نام کوروش و داریوش و آرش کمانگیر، استفاده از اسامی ویژه ایرانی در نامگذاری تکنیکهای رزمی و بکار بردن واژگان پارسی بصورتی شیوا و کاربردی در مناسبات روزمره اجتماعی و نیز تآکید بر واقعیتهای تاریخی و اسطوره های ایران باستان بارها مورد خشم مسئولین استانی و کشوری و حتی واکنش های بی منطق خطیبان نماز جمعه ها قرار گرفته است


تلاشهای بسیاری ضمن حضور برخی مسئولین امنیتی در محیط رزمگاه و ارتباط با یکیتا در جهت جذب رزمگاه بصورت نیروی رزمی در اختیار حکومت و استفاده از پتانسیل موجود آن در مسیر سرکوبی و فشار بر مردم انجام شد. از آن جمله می توان به برخی مسئولین تشخیص مصلحت نظام، مسئولین اطلاعاتی و نیز برخی مشاورین رهبر نام برد. واپس زدن به درخواستهای حکومتیان و امتناع از موارد مطروحه ایشان خود موجب افزایش خشم مسئولین ذیربط شده و پس از مدتی طی مواردی بصورت پنهان سعی در تخریب اموال و یا کارشکنی های گسترده تر از پیش نمودند. حتی در دو سال پیاپی در روز برگزاری جشن تصویب رشته که با حضور بیش از دو هزار نفر از مربیان و خانواده های علاقمند از سراسر کشور برگزار شد اقدام به جاسازی بمب و یا دستگاه ردیاب در جعبه هدایا توسط رابطین اطلاعات گردید که توسط مآمورین انتظامات رزمگاه شناسایی و خنثی شد

نخستین حمله گسترده و آشکار به رزمگاه در زمستان 1387 و مصادف با ابتدای ماه محرم توسط اداره اطلاعات ساری صورت گرفت و طی ان یکیتا و تعدادی از مربیان و نیروهای ویژه دستگیر شدند و در بازداشتگاه کچوئیان ساری واقع در میدان امام از دو تا نه ماه در سلول انفرادی بسر بردند از ان زمان تاکنون دیدارها با ایشان بصورت خصوصی و در وضعیتی خاص و دشوار انجام می شود و در برخی موارد بنیانگزار از دیدار با خانواده خود نیز محروم بوده است. معضلی که مدیریت مجموعه رزمگاه کماندو و مرکز اموزش واقع در جنگلهای زیراب و نیز تأمین هزینه های جاری و نیروهای شاغل در مرکز اموزش را بیش از پیش دشوار می سازذ. این در حالی است که نهادهای امنیتی طی کنترل شدید حسابهای مالی هرگونه حساب شناسایی شده در جهت تأمین هزینه های مالی رزمگاه را مسدود می سازدرزمگاه کماندو ایران با وجود تصویب در سازمان تربیت بدنی در مرداد ماه 1376 همچنان از دریافت کمک های دولتی و اختصاص منابع مالی و مادی بی بهره بوده و تمامی هزینه ها شامل هزینه های جاری اداره تشکیلات و برگزاری مراسم های مذهبی و ملی و جشن ها و نیز جشن سالروز تصویب رشته، همه از منابع شخصی و فعالیتهای اقتصادی بوده که در بسیاری موارد بدلیل کارشکنی پنهان و آشکار و اقدام از طریق رابط های بازرگانی و بازار توسط اداره اطلاعات و سپاه پاسداران، تآمین منابع مالی را با دشواری ویژه ای همراه کرده استبا این وجود نیروهای رزمی رزمگاه و برخی هواداران همچنان ضمن حضور در جایگاه در پیشبرد امور جاری کمک می نمایند.
پس از حمله بیش از ششصد تن از نیروهای مسلح گارد ویژه در آبان 91 که با همراهی مسئولین اطلاعات استان و شهرستان انجام شد و به تخریب ساختمانهای مرکز اموزش و دستگیری و ضرب و شتم ورزشکاران کادر انجامید، وضعیت فوق العاده در مرکز آموزش برقرار شده و هرگونه حضور در رزمگاه که تماما ملک شخصی بنیانگزار می باشد ممنوع بوده و مراجعینی که برای کمک رسانی و آذوقه رسانی به ورزشکاران پراکنده در دل جنگل و نیز جمع اوری وسایل موجود در ویرانه های باقی مانده حضور پیدا میکنند توسط نیروهای گشت دستگیر می شوند.

 


 

 


 

Tags: , ,

About author

Curabitur at est vel odio aliquam fermentum in vel tortor. Aliquam eget laoreet metus. Quisque auctor dolor fermentum nisi imperdiet vel placerat purus convallis.

1 نظرات

  1. من چگونه می توانم به شما بپیوندم؟

Leave a Reply

نظرات و پیشنهادات شما در مورد این مطلب و خبر