رفسنجانی در جمع اعضای ستاد: اینها نیازی به دشمن خارجی ندارند، مشکلات از درون درحال وقوع است

جلسه آیت الله هاشمی رفسنجانی با اعضای ستادهای انتخاباتی اش امروز برگزار شد. دفتر هاشمی تاکنون از این نشست گزارش رسمی منتشر نکرده اما برخی حاضران درجلسه روایت های خود از این نشست را منتشر کرده و گفته اند که هاشمی در این جلسه با آرامش سخن گفته و در عین انتقاد شدید از وضعیت کشور، از همگان خواسته است تا "مایوس نشوند." او بر ادامه راه تاکید کرده از مردم خواسته است گذارند یاس بر آنان غلبه کند. 
براساس گزارشهای حاضران، در این جلسه هاشمی رفسنجانی به صورت ایستاده سخنرانی کرده است.
وی ضمن دعوت هواداران خود به امید گفته است: از همه مردم می خواهم که مایوس نشوند. امید خود را حفظ کنند و نگذارند یاس و نا امیدی به آنها غلبه کند. روزی می رسد که باز فرصتی فراهم شود تا افراد دیگری بیایند و کاری که لازم است را انجام دهند.
 همچنین بر اساس خبری که سایت جهش نیوز منتشر کرده هاشمی رفسنجانی در این جلسه گفته است: خدمت رهبری هم رفتم و گفتم در انتخابات نامزد نمی شوم تا اگر ایشان فکری درباره کسی در نظر دارند انجام دهند.
وی افزود: اشاره کردم نگفتم نمی آیم. همین یک جمله کافی بود که لشکرکشی سنگینی کنند. پس از آن بود که سیل نامه ها و تلفن ها از نجف، قم و مشهد که همه از مراجع بزرگ بودند برای نامزدی بنده آغاز شد. چطور می توانستم اینقدر مستبد به رای خودم باشم که به آنها و به خصوص این جوانان، نه بگویم؟
 یک روز قبل از نامنویسی این تفکر بر من افتاد که دیگر نمی توان در برابر مردم مقاومت کرد. اینکه شخصا چه کردم بماند چون از آن حرف در می آید. پس از ثبت نام تا نیمه شب بیدار ماندم و به شرایط که ما در داخل و بیرون کشور داریم  فکر کردم.
همچنین بر اساس گزارش یکی از افراد حاضر در جلسه، هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد شدید از وضع اداره کشور و مشکلاتی که عزت ایرانیان را در سراسر دنیا مورد خدشه قرار داده و گرفتاری های اقتصادی که مردم را آزار می دهد، گفت: اگر کسی برنامه ریزی کند و به عمد بخواهد ضربه ای بزند، از این بدتر نمی تواند کشور را اداره کند.
وی با اشاره به به سختی های کار برای کسی که بخواهد دولت بعدی تحویل بگیرد گفت: در این شرایط سخت، اگر عاقلانه هم می خواستند با من برخورد کنند بهتر بود تصمیم می گرفتند بگذارند بیایم و کار کنم و پس از 6 ماه که زیر بار گرفتاری ها، صدای مردم بلند می شد می آمدند و به اصطلاح ما را رسوا می کردند.
هاشمی رفسنجانی درباره وضعیت کشور نیز گفت: با این کوه  مشکلات هرکس که راضی به پذیرفتن مسوولیت باشد باید ابتدا قصدش را پرسید که با این بودجه بدون منابع چگونه می خواهد 25 درصد حقوق کارمندان را افزایش دهد؟ دولتی که بیش از 500 هزار میلیارد تومان به بانک ها و پیمانکاران بدهکار است، را چگونه می خواهد اداره کند؟
وی افزود: پولی نمانده و اگر هم مانده باشد قابل انتقال به داخل نیست. پول های خارجی را خوشبینانه به چین دادند و آنها با دریافت هزینه ای آن را به یوآن تبدیل کردند و بعد هم گفتند به جای پول کالا می دهیم و بعد از آن هم گفتند نه هر کالایی، بلکه آنچه خودمان تعیین می کنیم می دهیم. هند هم آمده نفت ما را با قیمتی خیلی ارزان می خرد اما حاضر نیست حتی روپیه بپردازد. این گزارش وزیر بازرگانی و رییس کل بانک مرکزی است که در یکی از جلسات تلخ مجمع آمدند و گفتند.
هاشمی رفسنجانی گفت: با بیان اینکه ما کشاورزی کوچکی داریم. با سم های چینی محصولات پارسال و امسال را از دست دادیم حالا ببینید مردمی که داروی چینی می خورند چه می کشند. چند سال پیش  بهترین داروهای دنیا را می خریدیم. وضع دارو و غذا این شده و هیچکس نمی داند فردا چه می شود.
وی افزود: کاسب وقتی جنس می دهد باید جایگزین آن را بخرد اما نمی داند فردا باید به چه قیمتی جایگزین کند و ناچار آن را نگه می دارد.
هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: افتخاراتی که ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب داشت کتمان شدنی نیست و ایران کشوری عزیز بود. من خودم با ماشین همه کشورهای اروپایی را گشتم و رانندگی کردم. از این کشور به آن کشور می خواستم بروم فقط پاسپورت را نشان می دادم. حالا به جایی رسیدیم که مردم امروز می ترسند زن خودشان را با خود به سفر خارجی ببرند چون بی اهانتی می شود.
وی با بیان اینکه  در مجلس سنای آمریکا دو طرح خطرناک وجود دارد؛ منتظر انتخابات بودند که تکلیف روشن شود و گویا از این پس فعال می شوند افزود: به نظرم بدتر از این حتی با سناریو و راه های تخریبی از پیش تعیین شده
نمی شد کشور را اداره کرد. با این وضع اگر کسی راضی باشد که مسوولیت بپذیرد باید خیلی از خود ایثار
نشان دهد.

 
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه همان تجربه پس از جنگ را با مقداری تغییرات یک فرمول قابل حل است افزود: خارجی ها آن دوره به من می گفتند easy man چون خیلی کم طول کشید که درهای خارج به روی ما باز شد. الان هم می شود آن تجربه را به آسانی انجام داد اما با این تفاوت که مردم آن موقع دلسوز بودند. این همه خصومت و افتراق در جامعه وجود نداشت.
 
وی با بیان اینکه  فکر نمی کردم با آمدنم در کشور موج ایجاد شود افزود: فکر می کردم مثل گذشته باشد  مردم به یاس رسیده بودند که ناگهان موج ایجاد شد.
هاشمی رفسنجانی گفت: مایوس نشوید،در هیچ حالتی انسان نباید دچار یاس شود. برای ما هم این حالت قابل تصور نبود. ممکن است اندکی با تاخیر ضررها ادامه یابد اما روزی می رسد.
 
وی خاطرنشان کرد: امید است که در شرایط موجود تصمیم جدی بگیرند و فرصتی دیگر ما و مردم داده شود و خودم امیدوار هستم. از همه مردم هم می خواهم که امیدشان تبدیل به یاس نشود و آرامش خود را حفظ کنند. به هرحال ما چاره ای نداریم و آنها که این کار را کردند نیازی به دشمن خارجی ندارند چرا که مشکلات از درون در حال وقوع است.
 
براساس این گزارش مجید انصاری نیز در این نشست گفته است: رد صلاحیت قهرمان بزرگ تاریخ ایران آن هم به بهانه کهولت سن یکی از تلخ ترین طنزهای روزگار است. از آن طنزهایی که در قرن یک بار برای طنزپردازان فرصتش پیش می آید. این کار از سوی کسانی انجام شده که به دلیل کهولت سن دستاویز همه طنزهای پیامکی دنیا هستند. بگویند هاشمی در کدام عرصه مطرح بوده و نتوانسته؟ بگویند خودشان چند جلسه در مجمع غیبت داشتند و با چقدر تاخیر می آیند و با چند ساعت تعجیل می روند؟
اسحاق جهانگیری رئیس ستاد هاشمی رفسنجانی نیز در این نشست گفت:جریان افراطی که کار کشور را به اینجا رساند فکر نمی کند ظرف یک هفته موج ایجاد شود. موج بلند را که دید به فکر افتاد با استوانه انقلاب برخورد کند. 
وی افزود: در کدام دانشگاه مدیریت آمده که سن بالا یا پایین در مدیریت تاثیر دارد؟ ممکن است کسی صبح تا شب بدود اما نتواند یک تصمیم درست برای کشور بگیرد.
Tags: , ,

About author

Curabitur at est vel odio aliquam fermentum in vel tortor. Aliquam eget laoreet metus. Quisque auctor dolor fermentum nisi imperdiet vel placerat purus convallis.

0 نظرات

Leave a Reply

نظرات و پیشنهادات شما در مورد این مطلب و خبر