اوباما : سلاح های شیمایی سوریه تحت کنترل باشد از حمله به سوریه منصرف خواهیم شد

باراک اوباما در یک مصاحبه تلوزیونی اعلام نموده است که در صورتی ، سوریه کلیه سلاح های شیمایی خود را تحت نظارت و کنترل جامعه بین المللی در آورد از حمله به سوریه فعلا منصرف میشود .

اما با این حال اوبامه گفته است او شک دارد که دولت سوریه با چنین کاری موافقت نماید
در همین حال امروز سه شنبه کنگره آمریکا طرح دستور حمله به سوریه را مورد برسی قرار خواهد داد بسیار از کارشناسان میگویند اعضای کنگره میگویند چون مردم آمریکا مخالف با این حمله نظامی هستند احتمال رای نیاوردن طرح حمله بسیار بالا رفته است.
 طی هفته های گذشته اوباما با فرستادن جان کری به کشورهای مختلف از او خواسته بود تا کشورها و هم پیمانان خود را متقاعد نمایید تا با او در این جنگ همکاری کنند 

دولت امریکا میگوید سوریه در روز 21 ماه اوت در حومه دمشق از سلاح های شیمایی استفاده کرده و جان بسیاری از مردم را گرفته است ، همچنین اسد رئیس جمهور سوریه این ادعا را رد میکند  اسد در یک مصاحبه تلوزیونی که دیروز از چندین شبکه تلوزیونی آمریکا پخش شده بود پیامی را به اوباما و اعضای کنگره آمریکا رسانده است او گفته است که که اطلاعی از این حمله شیمایی ندارد بشار اسد از کنگره آمریکا خواسته است که به طرح حمله به سوریه رای ندهند  در این مصاحبه تلوزیونی که با شبکه ( سی بی اس ) انجام شد او گفته است که در صورت حمله به سوریه آمریکا منتظر هر چیزی باشد در این هنگام خبر نگار دوباره از ایشان سوال کرد ؟ که منظور شما از هر چیزی چیست که او گفته است منظورم (( هر اقدامی )) است
Tags: , ,

About author

Curabitur at est vel odio aliquam fermentum in vel tortor. Aliquam eget laoreet metus. Quisque auctor dolor fermentum nisi imperdiet vel placerat purus convallis.

0 نظرات

Leave a Reply

نظرات و پیشنهادات شما در مورد این مطلب و خبر